Výběr vhodné velikosti pohankového polštářku

P1260617

Nevíte jak velký polštářek pořídit? Jaký typ polštářku je pro vás vhodný a správný?

Nejprve je potřeba si uvědomit, za jakým účelem polštářek pořizujete. Jsou v zásadě dva základní způsoby využití pohankových polštářků:

1/ nahřívací polštářky, které slouží jako zábal suchého tepla na klouby a záda

2/ polštář na spaní a relaxaci

Pro nahřívání jsou vhodné menší formáty polštářků, tak aby polštářek šel vůbec nahřát. Nahříváme obvykle v mikrovlnce nebo v troubě, případně na topení, proto jsou ideální formáty 15×22 cm nebo 20×30 cm, případně z našeho sortimentu nahřívací kočičky, sovičky. Speciálně pro nahřívání jsou určeny polštářky s náplní kombinace pohankových slupek a višňových pecek. Díky peckám tak vydrží delší dobu hřát.  V této variantě vyrábíme přímo nahřívací bederní pásy, které jsou přichytit na bedra pomocí pásku.

Všechny uvedené typy polštářků můžete používat také pro ochlazení, stačí je nechat několik desítek minut v lednici. Chladné obklady se používají při bolestech zubů, úrazech, spálení atp.

 

Polštáře větších formátů, 35×40 cm a 40×50 cm, případně potom podkova a další, jsou určené pro spánek a relaxaci, pro vypodložení hlavy nebo k podložení zad při čtení v posteli. U dětí jsou pro spaní oblíbené i formáty 20×30 cm, pokud se jim polštářek mírně nahřeje, krásně se jim s tímto mazlíkem usíná. Moje děti ho nazvaly „náhradní maminka“.

Při spaní na pohankových polštářích se využívá vlastnost pohankových slupek, a to tvarová paměť. Slupky si vytvarujete podle svého těla, tvar se zafixuje, a vám se potom lépe uvolní krční páteř, šíje a nakonec i hlava. Tím dojde k lepší a hlubší relaxaci. Dost často tento typ polštáře pomáhá při bolestech zad, krční páteře, ale i hlavy.

Pokud si i tak nebudete jistí, rádi Vám poradíme jak vybrat správnou velikost pohankového polštářku, neváhejte nás kontaktovat telefonicky nebo e-mailem.

Polštáře mají potah, který lze sejmout a vyprat v pračce.

Dobrou noc a krásné sny!

autor: Ing. Klára Patočková