Při nákupu nad 900 Kč » ZDARMA osobní odběr v ČR Zásilkovnách. Aktuálně je většina výdejních míst otevřená. Vybíráte dárek? Potřebujete poradit? Volejte denně i víkendy 9-21 h na tel. 608 580 283

Ekologický přístup

Obchod s radosti a ekologie

Náš ekologický přístup k podnikání:

 

1/ Nemám ráda obaly.

Obaly se doma hromadí s ideou, že je jednou na něco použijeme, ale znáte to, ne všechno se hodí.

Nemám ráda newslettery a zbytečné letáky, které v  zásilkách být nemusejí.

Především pokud si objednávám někde opakovaně a opakovaně mi chodí ta samá brožurka. To mi vadí, protože nemám možnost tuto brožurku odmítnout.

Proto vznikla služba Méně obalů do Vašeho balíčku, kterou objednáte jako produkt a přidáte zdarma do nákupního košíku. 

Pokud ho použijete, pošlu Vám objednané zboží v co nejmenším možném množství obalů, tak aby došlo nepoškozené. Při objednání více produktů je nebudu balit každý zvlášť, ale po skupinkách a jenom s jedním letáčkem označujícím typ produktů.

Toto nastavení se týká pouze jedné objednávky, příště už můžete zabaleno jinak, třeba pokud potřebujete jednotlivé produkty jako dárky.

 

2/ Naše balíčky se snažíme balit tak, abychom produkovali co nejméně odpadu.

Neustále hledáme rovnováhu mezi dobrým a bezpečným zabalením balíčku a principy Zero Waste. Využíváme různé přepravní společnosti a balíčky musíme zabalit kvalitně. Současně bychom rádi byli co nejvíce Zero Waste.

Proto uplatňujeme následující:

1/ Meditační sedáky balíme do průhledných odpadkových pytlů a zavazujeme na mašličku.  Jdou tedy následně rozvázat a použít dále například na obuv nebo na odpadky.

2/ Pokud posíláme větší počet sedáků, balíme je ještě do takového bílého pytle. Je to pytel, který nám zbyde po pohankových slupkách. Tento pytel byl předtím několikrát použit pro transport pohanky, nakonec ho pohankový mlýn použije pro zabalení pohankových slupek pro nás a my ho ještě takto naposledy (někdy i potrhaný), použijeme pro poslání sedáků. Jinak by to byl odpad. Na tomto pytli ale nedrží nalepené žádné štítky, proto ho slouží především jako zpevnění celé zásilky a nikoli jako vrchní materiál.

3/ Vrchní tmavý pytel našich balíčků nám pořád vychází jako lepší varianta na posílání, než objemné krabice. Tento tmavý pytel je z recyklovatelných zdrojů.

4/ Pokud použijeme na zabalení objednávky krabici, jedná se o už použitou krabici. Stejně tak pro výstelku kolem zboží používáme už jednou použité materiály, obaly od látek, pytle od slupek atp.

 

3/ Při výrobě neprodukujeme téměř žádný odpad.

I malé zbytky látek se snažíme zužitkovat.

 

4/ Administrativní činnost

Při tisku dokumentů používáme pokud to jde tzv.šmíráky, papír už z jedné strany potištěné nebo popsané.

 

Tento stav se vyvíjí a uvidíme, jaké příležitosti a eko řešení přinesou další dny.

1.10.2019, Klára Patočková

 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací naleznete na této stránce.