Kvalitní spánek na pohankovém polštáři

Spanek Luki

Zkuste si představit, že byste spali místo polštáře spali na prkýnku, nebo naopak byste měli pod hlavou hromadu másla. Jaký máte pocit, jak byste se vyspali? Jak by potom vypadal Váš den, Vaše práce, studia, každodenní život?

Kvalita spánku je alfa a omega kvality života. Jeden z faktorů ovlivňujících spánek je POLŠTÁŘ.

A proč pohankové slupky?

 Jednou z možností, čím polštář naplnit jsou pohankové slupky. Pohanka je plodina, která se dříve pěstovala na našem území poměrně hojně.  V současné době je vnímána spíše jako doplněk našeho jídelníčku. Po sklizni se musí pohanka vyloupat, zbavit slupek, aby se dále mohla zpracovávat pro potravinářský průmysl pro další zpracování ať už jako kroupa, lámanka, krupice nebo mouka, nebo použití v naší kuchyni. Po vyloupání pohanky zbudou slupky. A ty právě už naši předkové používali k vyplnění polštářů.

A k čemu je to dobré?

Pohankové slupky se vyznačují tím, že jsou lehké a pevné, dobře drží tvar. Když si na polštář lehnete, polštář se slupkami se vytvaruje v souladu s anatomií vašeho těla a tento tvar drží (nemění se do původního tvaru jako například molitan). Pro tuto svoji vlastnost jsou oblíbenou výplní polštářů pro osoby, které mívají problémy s krční páteří, se zády obecně a s bolestmi hlavy. Tím že slupky drží tvar vašeho těla se na takovém polštáři můžete zcela uvolnit. Tato dokonalá relaxace trvá potom celou dobu spánku.

Velice oblíbené je použití pohankových polštářků nejen na spánek, ale na podložení osob, které jsou dlouhodobě odkázány na lůžko, nebo při masážích pro vypodložení různých částí těla, stejně tak v těhotenství atp.

Kvalitní spánek?

Během spánku je potřeba, aby tělo relaxovalo a napětí ve svalech bylo co nejmenší. Pokud hlava není stabilně uložená a opřená, svaly krční páteře nepřestávají v průběhu spánku pracovat a je v nich permanentní napětí. Takové napětí dlouhodobě tuto oblasti přetěžuje a může vést k bolestem krční páteře, hlavy atd. Tyto bolesti bývají zpravidla chronické povahy. Díky polštáři s tvarovou pamětí, tzn. plněného pohankovými slupkami, umožníte tělu dokonalejší a hlubší relaxaci a tím se mohou tyto obtíže postupně eliminovat. Výsledkem je, že spánek se prohloubí a vzroste jeho kvalita, což vede k lepšímu prožitku přes den.

Kategorie Pohankové polštáře na spaní

Další články a eBooky o životním stylu najdete na mém BLOGU ZDE.

 

autor: Ing. Klára Patočková