Květ života

KZ_final

Co je to Květ života? Je to symbol? Matrice? Forma?

Pro lepší pochopení si zkusme chvilku hrát. Na prázdný papír minimálně formátu A4 začneme kreslit kružnice kružítkem, o průměru cca 3 cm. Začneme pěkně uprostřed papíru, nejprve jednu kružnici a potom stále stejným průměrem další kružnice, jejichž středy budou na té první kružnici…a tak pořád dál a dál. Po nějaké době, několika nakreslených kružnicích se začneme ztrácet, která byla ta první kružnice? A kreslíme pořád dokola a dokola….

Květ života je symbol, matrice a podstata života v jednom. Když začnete kreslit, máte 1. kružnici a k ní nakreslíte druhou. Připomíná to, jak jsme se ve škole učili Dělení buněk. První buňka, druhá, a pak další…. až vznikne život.

Všechno pochází z jednoho zdroje, stejně jako květ života má svůj střed a z něho se postupně tvoří další a další kružnice, další tvary.

Duchovní rozměr symbolu Květ života nás dovede až do stavu tří kružnic – triády. Triádu může například tvořit: Nebe – země – člověk, nebo Otec – syn – duch, Mysl – srdce – duše.

Proto tento symbol obsahuje hloubku a šířku spojitosti veškerého života a ducha ve vesmíru.

Dívat se na Květ života nás vyzývá ke sjednocení naší mysli, srdce a duše. Znázorňuje základní matrici Stvoření, formy prostoru i času, jednotu života a ducha jako nedílné součásti vesmíru.

Květ života můžeme najít jako vzor ve vitrážových oknech, jako prvek na oltářích, hrobkách, ale také jako ochranný symbol na předmětech denní potřeby – po celém světě, například v těchto zemích: Egypt, Izrael, Japonsko, Čína, Indie, Španělsko, Slovensko a další kultury. Jak je to vůbec možné, aby byl všude po světě?

Lze ho používat například na očistu a harmonizaci prostoru, nebo vody a potravin, a jako pomocník při meditacích. Symbol Květ živa nás spojuje s posvátnou životní energií a pomáhá nám rozšířit naše vědomí.

Posvátná geometrie nám nabízí náhled a umožňuje zkoumat velkou pravdu o tomto světě. Vše má svůj řád.

Další tvary, pojmy a objekty související s květem života a s jeho geometrií:

Platonská tělesa
Merkaba
Metatronova krychle
Fibonacciho posloupnost
Spirála
Zlatý řez
Krystaly
Vesica Pisca
Ovoce života
atd.

Naše výrobky s Květem života:

Pohankový polštářky

Meditační pohankové podsedáky

Batůžek

 

U nás můžete vidět květ života například na podlaze v jedné místnosti Břevnovského kláštera v Praze.

 Kvet zivota Brevnov1 

Kvet zivota Brevnov2

autor: Ing. Klára Patočková

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.