Květ života

Kvet zivota ikona

Co je to Květ života? Je to symbol? Matrice? Forma?

Pro lepší pochopení si zkusme chvilku hrát. Na prázdný papír minimálně formátu A4 začneme kreslit kružnice kružítkem, o průměru cca 3 cm. Začneme pěkně uprostřed papíru, nejprve jednu kružnici a potom stále stejným průměrem další kružnice, jejichž středy budou na té první kružnici…a tak pořád dál a dál. Po nějaké době, několika nakreslených kružnicích se začneme ztrácet, která byla ta první kružnice? A kreslíme pořád dokola a dokola….

Květ života je symbol, matrice a podstata života v jednom. Když začnete kreslit, máte 1. kružnici a k ní nakreslíte druhou. Připomíná to, jak jsme se ve škole učili Dělení buněk. První buňka, druhá, a pak další…. až vznikne život.

Všechno pochází z jednoho zdroje, stejně jako květ života má svůj střed a z něho se postupně tvoří další a další kružnice, další tvary.

Duchovní rozměr symbolu Květ života nás dovede až do stavu tří kružnic – triády. Triádu může například tvořit: Nebe – země – člověk, nebo Otec – syn – duch, Mysl – srdce – duše.

Proto tento symbol obsahuje hloubku a šířku spojitosti veškerého života a ducha ve vesmíru.

Dívat se na Květ života nás vyzývá ke sjednocení naší mysli, srdce a duše. Znázorňuje základní matrici Stvoření, formy prostoru i času, jednotu života a ducha jako nedílné součásti vesmíru.

Květ života můžeme najít jako vzor ve vitrážových oknech, jako prvek na oltářích, hrobkách, ale také jako ochranný symbol na předmětech denní potřeby – po celém světě, například v těchto zemích: Egypt, Izrael, Japonsko, Čína, Indie, Španělsko, Slovensko a další kultury. Jak je to vůbec možné, aby byl všude po světě?

Lze ho používat například na očistu a harmonizaci prostoru, nebo vody a potravin, a jako pomocník při meditacích. Symbol Květ živa nás spojuje s posvátnou životní energií a pomáhá nám rozšířit naše vědomí.

Posvátná geometrie nám nabízí náhled a umožňuje zkoumat velkou pravdu o tomto světě. Vše má svůj řád.

Další tvary, pojmy a objekty související s květem života a s jeho geometrií:

Platonská tělesa
Merkaba
Metatronova krychle
Fibonacciho posloupnost
Spirála
Zlatý řez
Krystaly
Vesica Pisca
Ovoce života
atd.

Naše výrobky s Květem života:

Pohankový polštářky

Meditační pohankové podsedáky

 

 Mandalu květ života můžete vidět například na podlaze v jedné místnosti Břevnovského kláštera v Praze.

 Kvet zivota Brevnov1 

Kvet zivota Brevnov2

autor: Ing. Klára Patočková