Do 27.5. jsem na pracovní cestě a nebudu odesílat objednávky. Vaší objednávce se budu věnovat od 28.5.2024. Děkuji za pochopení.

Suché teplo na bolesti zad a kloubů

Suché, sálavé teplo – jak může pomoci?

Působení tepla – využívání tepla v případě bolestí kloubu a zad je prastará technika.

 Blahodárné sálavé teplo se z polštářku uvolňuje postupně. Tím pádem může prohřívat postiženou oblast pozvolna a do hlouby. Nahřátí způsobí, že se oblast může uvolnit a lépe prokrvit. Tím se nastartuje samouzdravovací efekt, kdy přivedená krev dodá postižené oblasti (kloubům, páteři, atp.) také okysličení a živiny.

Polštářky - pásy se dají nahřívat v mikrovlnce, nebo v klasické elektrické troubě, v průběhu zimy je můžeme mít na topení. 

Hřejivé polštářky přikládáme tam, kde pomáhá horké sálavé teplo. Často používané jsou na krční páteř, bederní páteř, klouby, výborné při nachlazení na prohřátí průdušek, při bolestech břicha a ledvin, zánětech močového měchýře, zaraženou rýmu v dutinách a podobně. Anebo pokud máte pouze studené ruce, studené nohy. U malých dětí můžeme polštářky přikládat na bolavé bříško nebo na průdušky. Zábaly můžete jakkoliv zdeformovat, můžete na něm sedět, ležet, polštářek to vydrží a vás nic netlačí.

Hřejivé polštářky ve tvaru bederního pásu mají výhodu, že se s nimi dá pohybovat ať už doma, v práci nebo venku. Proto je používají také rybáři, myslivci, zimní pracovníci prostě lidé, kteří jsou nuceni být venku delší dobu.

Bederni_pas_pouziti

Polštářky ovšem nenahrazují lékařskou péči, nepoužívejte, pokud Vám teplo nedělá dobře, pokud lékař použití nedoporučuje. Respektujte pokyny lékaře a svoje tělesné pocity.

autor: Ing. Klára Patočková

Více informací o bolesti zad najdete na mém BLOGU ZDE.