Pokud objednávku nepotřebujete doručit do Vánoc, napište nám to prosím do poznámky nebo emailem.

Pohankové relaxační válce (bolstery) - jejich využití

Bolster, pohankový válec, podpůrný polštář válcového tvaru, relaxační válec

Pohankove_valce 

Jedná se o pomůcku používanou především v józe, ale je oblíbená i pro běžnou relaxaci, vypodložení různých částí těla při cvičení, meditaci, relaxaci, masáži, shiatsu a jiné terapii.

Cvičení s bolstrem se stává pohodlnější, některé asány jsou snáze a lépe provádět a také výdrž bývá delší. Polštář plněný pohankovými slupkami je dostatečně pevný a přitom pohodlný, dobře zachytí a drží tvar vašeho těla. Tu část, která je o válec opřená, její tvar válec kopíruje. Tím dochází v relaxačních ásanách k hlubšímu a kvalitnějšímu uvolnění, celkově cvičení je potom kvalitnější.

Pohankové slupky, které tvoří výplň válce, jsou přírodní materiál. Jako povlak vnitřní části je použita silnější bavlněná látka, tak, aby se slupky neprodraly ven. Celý válec je povlečen snímatelným bavlněným potahem, který lze prát v pračce.

 

Vybrat můžete z široké nabídky válců s následujících dvou velikostí:

průměr 15 cm x délka 60 cm (váží cca: 2,3 kg)

průměr 20 cm x délka 70 cm (váží cca: 3,8 kg)

 

Přejít na kategorii válců na eshopu. 

 

Využití menšího válce: vypodložení kolen a nártů při masážích, shiatsu, relaxaci.

Využití většího válce: cvičení jógy, relaxační jógové ásany, uvolnění  v pozici vleže na zádech (záda jsou na válci). Těhotné ženy používají válec na vypodložení horní nohy při lehu na boku, čímž se uvolní napětí v kříži a bedrech. Tato poloha bývá pro těhotné velice relaxační a dost částo tak ženy i spí v noci.

 

Pohankový válec – bolster – je pomůckou jak pro dospělé tak pro děti a nabízí řadu kreativních využití. Fantazii se meze nekladou.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.