Symbol Óm

OM

Óm (Ohm) též Aum je posvátná slabika známá z Véd. Vyskytuje se například v buddhismu, hinduismu, džinismu. Bývá považována za projev duchovní síly, a proto nebývá vnímána jako slovo.

Óm je symbolem absolutna, sjednocení všech moudrostí. Óm je základní zvuk, z něhož pochází celý svět. Óm nese obrovskou duchovní sílu, symbolizuje veškerou trojitost: minulost, současnost i budoucnost (zrození, život i smrt).

Óm si lze představit jako nekonečný oceán. Jednotlivé Óm zpívané člověkem je kapkou v tomto oceánu, ta však nemůže být oddělena od oceánu a může si činit nárok na nekonečný oceán jako na zcela vlastní.

Křesťané používají podobně AUM-EN (Amen).

 

Symbol (mandala) Óm:

Grafické znázornění je možné využít při vizuální meditaci.

 

Praktikování zpěvu (zvuku) Óm:

Několikrát opakujte nahlas, zvučně a přitom pomalu a-u-m. Vyslovujte důrazně každou hlásku. Můžete si všimnout, jak zvuk postupuje přes hrdlo až ke rtům a jak vzniká rezonance v oblasti břicha, vibrace prochází celým tělem až k vrcholu hlavy.

Při zpěvu Óm se člověk dotýká kosmické vibrace nejvyššího Zvuku. Posiluje tak tok energie Vesmíru do organismu, podporuje zdraví a nastoluje samoléčebné procesy. Napojuje člověka na nevyjvyšší Já, sjednocuje ho s jemnou vibrací Stvořitele / Boha / Vesmíru ...

 

Meditační polštáře (sedáky) se symbolem Óm (Ohm).

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.