Spolu-práce s Lucií

Naše cesty s Lucií se už několikrát protnuly. Poznaly jsme se při práci v médiích, na čas jsme se vzdálily a potom nás přivedla k sobě „náhoda“. Jak už to tak bývá. Lucie věšela letáčky na svoje indiánské pobyty s dětmi v prodejně U Džoudyho v Praze. Tak jsem si taky jeden letáček vzala. Mým dvojčatům byly tenkrát teprve 2 roky, ale všechno má svůj čas. Když jim bylo 5, jela jsem poprvé na Lucky tábor. Byl to neuvěřitelný týden podobně laděných rodin, maminek, dětí. Program jak společný, tak potom extra pro děti se zkušenými instruktory a pro rodiče. Tvořilo se, malovalo, navlékali jsme korálky, šily mokasínky, děti stavěly domečky v lese, koupaly se v potoce, společně se bubnovalo, sedělo u ohně, Lucie nám dělala relaxační zvukové lázně ...ani se to nedá všechno popsat.

Jezdili jsem na tábory několik let po sobě a byl to pokaždé úžasný začátek prázdnin.

Na táborech se také vyráběly šamanské bubny. Jejich výroba je v podání Lucie intenzivní osobní rituál.

Lucie vnímá buben jako nástroj osobního rozvoje. Buben Vám pomůže navázat užší vztah sám se sebou. 

Obaly_samanske_bubny_Tomkova_

Potom jsme se na pár let vzdálily, moje děti odrostly a na tábory jsme přestali jezdit.

Lucie se mimo jiné intenzivně věnuje muzikoterapii a zážitkovým hudebním programům pro děti i dospělé, vede ženské kruhy, kde propojuje živou hudbu a spontánní tanec. Tvoří zážitkové semináře a pobyty, kde propojuje hudbu, tanec, bubnování,obřady Znovuzrozeni v potní chýši a tvoří i letní pobyty pro rodiny s dětmi a jednotlivce v krásné přírodě Beskyd, kde lidi inspiruje jak komunikovat se stromy, krajinou, s Matkou Zemí.

Jednoho dne se mi Lucie ozvala, jestli bych pro účastníky jejích workshopů dělala obaly na šamanské bubny a další nástroje. Já už jsem v té době tyto obaly vyráběla, ale byly pouze bavlněné a měla jsem je jako doplňkový sortiment  na mém eshopu s meditačními podsedáky a pohankovými polštářky www.obchodsradosti.cz.

Díky jejímu impulsu jsem začala vyrábět obaly s polstrováním a také nepromokavé. To je u bubnů podstatné, vzhledem k jejich používání venku v přírodě.

 Obaly_samanske_bubny_Lucie_a_Klara_

Obaly na bubny vnímám jako pelíšky pro právě narozené hudební bytosti. Pelíšky, které je ochrání jak od fyzického poškození, odření, otlučení, navlhnutí, tak zároveň tvoří energetickou ochranu.

Výroba bubnu je takový osobní rituál, je to velice vědomý proces, kdy vzniká nová zvuková bytost. Záměrně nepíšu pojem „hudební“. V podání Lucie jsou to opravdové bytosti, které se oživují.

Buben může být pro vás průvodcem k hlubšímu poznání sebe sama a pomůže Vám navázat na komunikaci se stromy, krajinou, s Matkou Zemí. Skrze zvuk vibraci bubnu můžete pocítit spojení s Jednotou Vesmíru.

Lucie Tomková o mých obalech na bubny prohlásila:
"Tak tyhle s radostí a pečlivostí ušité obaly na bubny mohu jen doporučit. Tvoří jim ochranné pelíšky, které chrání bubny od nárazu, vlhkosti a chrání i jejich energii, kterou si do bubnu vložíte. Já jsem s tímto obalem moc spokojená. Doporučuji všem kteří už buben mají, nebo si s námi chtějí buben vytvořit. Letos chystáme několik workshopů výroby bubnů s rituály a oživováním bubnů, na mnoha místech v přírodě. Termíny najdete na www.cestapropojeni.cz. 

Rádi vám pomůžeme buben vyrobit a Klárka Vám pro něj ušije bezpečný a slušivý obal.
????❤️????????????"

Obaly_samanske_bubny_Tomkova_Lucie_

 

Obaly na šamanské bubny si můžete prohlédnout TADY.

Vyrobit  šamanský buben si můžete TADY.