K čemu jsou dobré pohankové slupky

150603_0150_Klara-vyrobky

PROČ POHANKOVÉ SLUPKY?

Pohankové slupky jsou tvárné a přizpůsobí se tvaru Vašeho těla. Polštářky a podsedáky tak pomáhají odlehčit pohybovému aparátu při spaní a odpočinku, při masážích, meditacích. Dají se nahřívat i chladit, absorbují vlhkost, ale nepřijímají pachy. Pro roztoče jsou slupky neatraktivní.

K čemu je dobrý pohankový polštářek?

 

  1. POLŠTÁŘKY

Polštářky lze používat jako prevence zablokování krční páteře a z toho plynoucích bolestí hlavy, šíje, zad. Příznivě působí při bolestech hlavy, nespavosti a dalších problémech. Na spaní můžete polštář použít samostatně nebo přidat na klasický polštář a mít tak víc pod hlavou. Dobře se tvaruje na čtení v posteli. Polštářek je možné nahřátna radiátorech, v mikrovlnné troubě nebo slunci. Je možné ho rovněž použít i jako chladivý obklad, poté co byl chlazen v lednici nebo mrazáku.

Jak polštářky očistit? V létě nechte vnitřní část (sypek) nahřát na slunci, v zimě vymrznout. Sluneční energie je ve slupkách kumulovaná. Vnější obal vyperete v pračce.

  1. PODSEDÁKY (TABURETKY, BOBÍKY, ZAFU) ČI JAK TO NAZVAT

Používají se na sezení při meditaci, relaxaci, při poslechu hudby. Dále potom na vypodložení klienta při masáži shiatsu a také je používá terapeut shiatsu/reiki atp. na sezení při práci. Vhodné jsou pro pořádání čajových obřadů. Velice oblíbené jsou taburetky u dětí, které na nich přirozeně sedí, mohou je bezpečně přemisťovat. Objednávají je meditační centra, herny, čajovny, dětské koutky apod.

Potahy na polštářky i podsedáky jsou snímatelné a dají se vyprat v pračce.

 

autor: Ing. Klára Patočková